Tropİkal Pet, Kedİ Köpek MamasI

Üretİmİndekİ GİrİŞİmcİLİĞİ

kedi köpek maması firmaları,goody köpek maması fabrikası,kedi köpek maması,tropikal köpek fabrıkası müdürlügü,kedi mamasi üreten, ek iş, Ek İş İlanları, ek işler, girişimcilik, iş fikirleri, iş fikri, kedi maması iş fikirleri, Kedi Maması Üretimi, köpek maması iş fikirleri, Köpek Maması Üretimi, Tropikal Pet

Türkiye’de kedi köpek maması üreten ender şirketlerden Tropikal Pet, 2010 yılını 28 milyon TL ciroyla kapattı. İhracatta da hızlı büyüyen şirketin bu yılki hedefi ise 33 milyon TL…

TROPİKAL Pet, evcil hayvan ürünleri pazarına yönelik Champion, Goody, Çarli ve Just For Cats-Just For Dogs markalarıyla üretim yapıyor. Bu alandaki ithalat tekelini kıran Tropikal Pet’in İstanbul Tuzla’daki fabrikası 2005 yılından bu yana faaliyette.

Şirket, bu tesiste önce Champion markasıyla kedi köpek mamaları üretmeye başlamış. Zamanla ürün çeşidini artıran Tropikal Pet, Goody markasıyla yaş, Just For Cats ve Just For Dogs markalarıyla da kuru kedi-köpek mamaları üretiyor. Şirketin Çarli markasıyla kedi kumu, Champion markasıyla da köpekler için özel olarak hazırlanmış bisküvi ve çiğneme kemikleri, aksesuar, özel takviyeli balık ve su kaplumbağası yemleri var.

ÜRETİM KAPASİTESİ 37 BİN TON

Tropikal Pet CEO’su izzet Saban, “Türkiye’nin sadece kedi köpek maması üreten ilk tesisini biz kurduk. Bunun için 1.5 yıl ön hazırlık yaptık” diyor. Söz konusu tesisin yıllık üretim kapasitesi 37 bin ton.

Tuzla’daki fabrika hammadde siloları, mikro öğütme ve karıştırma üniteleri, ekstıüzyon sistemleri, kurutucu fırınları, vakum kaplama ve soğutma sistemleri ve otomatik ambalajlama üniteleri ve laboratuarıyla modern bir yapıya sahip.

El değmeden üretilen tüm mamalar, hammadde olarak fabrikaya girişlerinden nihai ürün olarak çıkışlarına kadar her aşamada uzman bir ekip tarafından kontrol ediliyor. trendisfikirleri.com.Saban, üretimin her aşamasında yem ve hammadde analiz cihazlarıyla titiz bir çalışma yürüttüklerini, testlerden geçemeyen hammaddeleri fabrikadan içeri bile sokmadıklarını vurguluyor.

Tropikal Pet, normal bir köpek maması için 52 farklı hammadde kullanıyor. Premium mamalarda ise bu sayı 72’ye kadar ulaşıyor.

7 ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR

Tropikal Pet, geçen yıl iç piyasaya 7 bin 500 ton ürün satmış. İzzet Saban, “Bu yıl yaklaşık yüzde 15 büyüme hedefliyoruz. 2010 ciromuz 28 milyon TL oldu. Bu yılki beklentimizse 33 milyon TL” diyor.

Tropikal Pet’in ihracatı da her geçen yıl artarak 2010’da 1 milyon dolara yükselmiş. Şirket halen Lübnan, İran, Bulgaristan, Irak, Litvanya, Hırvatistan ve Almanya’ya ihracat yapıyor. Saban, artan üretim kapasitesi ve ürün kalitesiyle ihracat şanslarının daha da arttığını vurguluyor. Şirket, bu rekabet avantajını daha iyi değerlendirmek amacıyla yeni pazar arayışlarını sürdürüyor.

Distribütörlük de sürüyor

Tropikal Pet, 1999 yılında kuruldu. İlk döneminde yabancı markaların Türkiye temsilciliğini yürüten şirket, 2005'ten itibaren kendi fabrikasında üretim yapıyor. Tropikal Pet, bir yandan da yine evcil hayvan ürünlerinde dünyaca ünlü markaların Türkiye distribütörlüğünü sürdürüyor. Örneğin, Beaphar markası altında ilaç, şampuan, pire damlası gibi birçok ürün var. Savic ve Stefanplast markasıyla kedi köpek taşıma kaplarından mama kaplarına kadar olan tüm ihtiyaçlara yönelik ürünleri bulunuyor. Sportmix ve Pro Pac kedi köpek mamaları ile JBL markalı balık yemlerinin dağıtım ve satışını da Tropikal Pet yürütüyor.

Ersan Çıplak

 

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ