Flybords Çılgınlığı Türkiye'de

Türkiye'nin henüz tanımadığı bir su sporu ile siz girişimcilere karlı bir yatırımdan bahsedeceğiz.Yazın başlarında olduğumuz şu dönemde binlerce dolarlık kazanç vadeden bir iş kolu konumunda.

flyboard

'İLK KEZ BU YIL KULLANILACAK'

PRM Yöneticisi Cen yener, flyboardu yüzme bilen herkesin on dakikada öğrenebileceğini belirterek şu bilgileri verdi:

"Ocak ayında üretilen ve herhangi bir jet skiye bağlanarak kullanılan cihaz tüm Avrupa ülkeleri ile birlikte aynı anda Türkiye'de satışa sunuldu ve su sporlarında kullanılmaya başlandı. Deniz altında itiş gücü olan ve on metreye kadar yükselmeyi sağlayan tamamen su tazyiği ile çalışan bu aletin hiçbir tehlikesi bulunmamaktadır. Dünyada ilk kez bu yıl kullanılacaktır. Sadece birkaç dakika su altında yunus gibi yüzmeye ve süperman gibi yerçekimine karşı koymaya meraklılar ve adrenalin tutkunları için ideal birspor."

HEYECAN GETİRDİ

Bodrum Su Sporları ve Cankurtarma Derneği Başkanı Arif Yılmaz da, turizmi çeşitlendirmek adına denizde yapılan su sporlarına bir yenisinin eklendiğini kaydetti. Yılmaz, "Çeşitlilik ve heyecan getirmek adına yeni olan bir spor. Federasyondan gerekli izinleri aldıktan sonra çok rahatlıkla eğitmenler gözetiminde su sporları merkezinde uygulanabilir. Flyboardun kısa zamanda tutku haline gelebileceğini söyleyebilirim" diye konuştu.

TÜRKİYE'DE YARIŞMALARI DÜZENLENEBİLİR

Türkiye Jetski Federasyonu Asbaşkanı Cenk Sezgin de flyboard ile su sporlarında üçüncü boyutun keşfedildiğini söyledi.

Su sporlarının artık turizm ile içiçe geçmiş durumda olduğunu, herhangi birini diğerinden ayırmanın mümkün olmadığını belirten Sezgin şunları söyledi:

"Flyboard su üzerinde yapılan sporlara yenilik getirerek, hem suyun altında hem de havada uçarak yapılabilecek bir spor. Eğlencenin yanı sıra zeka ve vücudun koordinasyonunu sağlaması açısından da önemli. Almanya'da şu anda yarışmaları yapılıyor. Kısa zamanda ülkemiz sahillerinde hızla yayılacağına inanıyorum. İleride biz de yarışmaları düzenleyebiliriz."

Gösteriler Didim, Marmaris, Fethiye gibi turistik merkezlerde devam edecek. Flyboardun Türkiye'de satış fiyatının 5 bin 500 euro, su sporlarında kiralama ücretinin ise 15- 25 euro arasında değiştiği belirtildi.

 

Kaynak:aktifhaber.com

Facebookta Paylaş

 

Tags:yaza özel iş fikirleri,deniz sporları,iş fikirleri,iş fikirleri 2012,orjinal iş fikirleri,karlı işler,düşük maliyetle çok kazandıran işler,yaz sporları

 
 

Reklamlar

 

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ