İŞ Fİkrİ;Katlanabİlİr Elektrİklİ Scooter

Macar otomotiv firması Antro’nun geliştirdiği Moveo isimli yeni elektrikli scooter modeli, gerektiğinde tekerlikli bavul şeklini alarak taşınabiliyor.

SCOOTERMoveo’nun kolay taşınabilmesi için son 5 yıldır ağırlığını azaltmaya çalışan şirket, son prototipinde 25 kg ağırlığına ulaşmış durumda. Saatte 45 km hıza ulaşabilen ve tam şarj edilmiş batarya ile 35 km yol gidebilen elektrikli scooter, son derece şık tasarımı ve ergonomik dizaynı ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Cihaz, varılmak istenen yere ulaşıldığında katlanabilir özelliği sayesinde tekerlikli bavula dönüştürülebiliyor. Kullanıcılar bu sayede scooter için park yeri aramaktan kurtulup, cihazı istedikleri yerde saklayabiliyorlar.

Bunun haricinde, gerektiğinde toplu taşıma araçlarında rahatça ve sorunsuzca taşıma olanağı yakalanmış oluyor ki dünyanın çoğu yerinde bazı toplu taşıma araçlarına motorsuz bisiklet sokmak dahi yasak.

Kullanılmadığı durumlarda küçük alanlarda rahatlıkla saklanabilecek olan Moveo’nun gelecek sene seri olarak üretilmesi hedefleniyor. Antro, bunun için yatırımcı arama girişimlerine başlamış bile. Cihaz piyasaya sürüldüğünde son kullanıcı fiyatının 3.000 ila 4.000 USD arasında olması bekleniyor.

Web sitesi: www.solo-duo.hu

 

 

Etiketler:

iş fikri 2013,iş fikri 2013,iş fikirleri,orjinal iş fikirleri,yeni iş fikirleri,inovasyon,teknolojik iş fikirleri,para kazandıracak iş fikirleri,elektrikli motorlar,elektrikli bisiklet

 

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ