İkİ KardeŞİn Büyük BaŞarIsI;Kocaman

FabrikayI Cep'e SIĞdIrdIlar

Yazılım sektörünün her geçen gün öneminin dahada artmasıyla beraber,sektörde yatırım yapan türk girişimcilerin saysıda her geçen gün artıyor.Gelecek yüzyıllar bilgisayar teknolojilerinin rekabetiyle geçeceği düşünülürse,bu alanda yatırım yapmanın önemi bir kez daha anlaşılmaktadır.

İşte bu alanda başarılı bir girişim örneği sergileyen girişimcilerimizin başarı hikayesini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İki mühendis kardeş, geliştirdikleri yazılımla dev fabrikaları cep'e sığdırmayı başardı. Toyota, Nestle, Schneider Electric ve Honda gibi şirketlerin kullandığı yeni sistemle, dünyanın her yerinden fabrikadaki tüm süreçleri takip etmek mümkün

İkitelli'de faaliyet gösteren ASR Otomasyon, imza attığı buluşla dev firmaların çözüm ortağı olmayı başardı. İnsanla makine arasında işbirliği sağlayan sistemler üzerine çalışan firma, Toyata'dan Ülker'e, Nestle'den Honda'ya kadar birçok dünya devinin kullandığı yeni bir yazılım geliştirdi. Söz konusu yazılım, fabrikadaki tüm üretim süreçlerini, ürünlerin depolanması ve tüketim noktalarına gidiş güzergâhları gibi onlarca veriyi anlık güncellemelerle takip imkânı sağlıyor. Firmanın uyguladığı sistemler yurtdışına da ihraç ediliyor.

İKİ KARDEŞİN BAŞARISI

ASR Otomasyon'un kuruluş hikâyesi 6 yıl öncesine dayanıyor. İki mühendis kardeş ve dayıları tarafından hayata geçirilen şirket, kısa sürede önemli başarılara imza atmaya başardı. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunu Aytaç Şen ve Çanakkele Üniversitesi Elektrik Bölümü mezunu olan Ahmet Şen elde ettikleri gelirin önemli bir kısmını Ar-Ge harcamalarına ayırıyor. Çalışan sayısını da hızla artıran firma, bu sayede rakiplerinden bir adım öne geçti. İki mühendis kardeş, otomosyon sistemleri alanında çok sayıda yenilikçi uygulama geliştirdi. Birçok dünya markası ile çalıştıklarını ifade eden Şen kardeşler, geldikleri noktayı ise şu sözlerle özetledi: "Bugün Erensan, Honda, Tofaş, Nestle, Ülker ve Toyota gibi önemli firmalara hizmet veriyoruz."

HEDEF DÜNYAYA AÇILMAK

 Yurtiçinde birçok dev markayla çalışan Şen kardeşlerin hedefi dünyaya açılmak. İki kardeş, teknoloji kullanımının giderek artmasıyla Türkiye'deki sanayi kuruluşlarının küresel rekabette avantajlı hale geldiğini düşünüyor. Girişimci kardeşler bu doğrultuda yurtdışı planları ile ilgili şunları söyledi: "Yurtdışına yaptığımız satışları artırmak istiyoruz. Dünyanın birçok ülkesine ihracat yapma hedefiyle çalışıyoruz. Bunun için de yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz."

Metin Can/Sabah

 

nestle,honda,otomasyon sistemleri,nestle,toyota,fabrika sistemleri,bilgisayar yazılımları,yazılım yapmak,geleceğin sektörleri

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

 

PERSONEL ALIMLARI

 

Personel alımı

Güncel iş ilanlarını bulacağınız bölümde,kamu kurum ve kuruluşlarından,özel sektör personel alımlarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

>>Devam Edin

 

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ