Oyun GELİŞTİRECEK GENÇ BEYİNLER ARANIYOR

Genç yazılımcılar için büyük fırsat,hem kendilerini geliştirme imkanına kavuşacaklar hemde iyi bir kariyere emin adımlarla yol alacaklar

ODTÜ ve Türkiye Bilişim Derneği'nin (TBD) işbirliğiyle düzenlenen ve en iyi dijital oyunu geliştirecek yeteneklerin seçileceği ''Bilişim 2012 Oyun Maratonu''na başvurular alınmaya başladı. Türkiye'deki bilişim sektörü temsilcilerinin katılımının hedeflendiği ve ulusal düzeyde yapılan en büyük bilişim etkinliklerinden biri olan ''Bilişim 2012'', 21-23 Kasım'da Ankara'da yapılacak.

Maratona katılacaklar, etkinlik günü açıklanacak bir tema üzerinde 3-4 kişilik gruplar halinde 2 gün boyunca oyun geliştirecekler ve etkinlik sonunda jüri tarafından yapılan değerlendirmede dereceye giren oyunlar ödüllendirilecek. Ankara'da gerçekleşecek maratonda katılımcılara 48 saatlik sürede oyun geliştirmeleri istenecek.

Katılımcıların, 30 Ekim 2012'ye kadar http://gate.ii.metu.edu.tr veya www.tbd.org.tr adreslerinden kayıt formunu doldurarak başvuru yapmaları gerekiyor.

ÖDÜL VERİLECEK
Etkinlik kapsamında ayrıca 2009-2011 yılları arasında geliştirilmiş en iyi yerli oyunlar da ödüllendirilecek. Beş kategoride yapılacak değerlendirmede, ''en iyi oyun grafiği'', ''en iyi yapay zeka'', ''en estetik oyun'', ''en iyi özgün oyun müziği'', ''en iyi oyun senaryosu'' firma oyunları ve bağımsız oyunlar değerlendirme kapsamına alınacak.

Oyun aday adayları http://gate.ii.metu.edu.tr adresinden formu doldurarak 28 Ekim 2012 tarihine kadar başvuru yapabilecek. Kazanan oyunlar, Türkiye Bilişim Derneği tarafından Bilişim 2012 etkinliği kapsamında 23 Kasım'da, törenle açıklanacak.

 

kaynak:haberturk

Tags:oyun yazılımı,oyun yazılımı yapacak kişiler aranıyor,oyun yazılımı,yazılım yarışması, ODTÜ, Türkiye Bilişim Derneği, OYUN, GENÇ BEYİNLER, Bilişim 2012 Oyun Maraton

Facebookta Paylaş

 
 

reklam alani

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ