AFFİLATE MARKETİNG

affilate_marketingAffiliate Marketing nedir, nasıl yapılır?

Affiliate marketing sisteminin Türkçe karşılığı online satış ortaklığıdır. Bu işi internet üzerinden yapılan komisyonculuk olarak düşünebilirsiniz.

Affiliate marketing sisteminin mantığı; başkalarının ürünlerini internet üzerinden pazarlayarak, bunun karşılığında komisyon almaktır. Bu iş online olarak, tamamen internet üzerinden yürütülmektedir.

Affiliate marketing hem ürün sahipleri hem de satış ortakları için inanılmaz fırsatlar sunan bir ortaklık sistemidir. Sistemin en güzel yanları ise; 30-40 TL gibi küçük bir sermaye ile kendi işinize sahip olma fırsatı sunması, sıradan internet kullanıcılarının bile yapabileceği kadar basit olması ve en önemlisi, kimseyle muhatap olmak zorunda olmadan tamamen internet üzerinden yapılmasıdır.

Affiliate marketing sisteminin avantajları nelerdir?

—Ürün sahibi olmanıza gerek yoktur.

—Üretim için para harcamanıza gerek olmadığı için, 30-40 TL gibi küçük bir yatırımla kendi işinize sahip olursunuz.

—Ürünlere ortak olmak için para ödemezsiniz, dilediğiniz kadar ürüne satış ortağı olabilirsiniz.

—Ürünlerin müşteriye ulaşmasıyla ilgilenmezsiniz, kısacası ürünler üzerinde hiçbir sorumluğunuz yoktur.

—Yüksek miktarda ürün almak, stok yapmak, kargo ile uğraşmak, vergi tutarlarıyla uğraşmak gibi sorunlarınız yoktur.

—Ürünleri satın alan müşterilerin soru ve sorunlarıyla siz ilgilenmezsiniz.

—Hiçbir şekilde yüz yüze satış yapmak zorunda değilsiniz.

—Bütün dünyaya ürün ve hizmet satabilirsiniz.

—Neredeyse sıfır riskli bir iştir.

—Çok yüksek gelir elde edebilirsiniz.

—Bir web sitesi sahibi olmanıza gerek yoktur.

 

Affilate marketing ile ilgili sitelerden bir kaç tanesi

 

En önemlisi de, size onu yap bunu yap diyen, her işinize karışan, yaptıklarını hiçbir zaman beğenmeyen bir patronunuz ya da müdürünüz yoktur.

Affiliate marketing sisteminde sadece internet kullanarak bir web sitesine dahi ihtiyaç duymadan, dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan, hiç tanımadığınız insanlara ürünler pazarlayabilirsiniz. Satış ortaklığı yapabileceğiniz onbinlerce ürün bulunmaktadır.

Peki, bu ürünleri satın almak isteyen müşteriyi nasıl bulacaksınız?

Aslında bu işi cazip kılan da bu kısmın çok basit olmasıdır. Çünkü siz müşterileri falan aramayacaksınız, onlar sizi bulacaklar.

Peki, bu nasıl olacak?

Bunun için dünyanın en büyük arama motoru olan Google’u kullanıyoruz. Google sayesinde dilediğimiz ürünü sadece dakikalar içinde milyonlarca müşteriye ulaştırabiliriz. Bir ürün satın almak istediğimizde ilk araştırma yaptığımız yer Google arama motorudur. Son yıllarda internet pazarlamacılığında yaşanan gelişmeler sayesinde Google, affiliate marketing (satış ortaklığı) yapan girişimciler için inanılmaz bir gelir kaynağı haline gelmiştir.

Google’da arama yaptığımızda üstte farklı renkte olan ilk üç sıra ve sağ tarafta karşımıza çıkan bağlantılar reklamlardır. Kısacası pazarlamak istediğiniz bir ürünü sadece dakikalar içerisinde, Google aracılığıyla milyonlarca insana ulaştırabilirsiniz.

Örnek olarak kendimizi ele alırsak, herhangi bir ürün aradığımızda ilk olarak Google’da arama yapıyoruz. Bu aramayı gerçekleştirdiğinizde karşınıza gelen arama sonuçlarında bu ürünlerle ilgili Google’a reklam veren satış ortaklarının bağlantıları çıkacaktır. Bu ürünlerin satış ortaklığını yapan insanlar kendilerine verilen özel linkler ile Google’a reklam verirler. Reklam metinlerini potansiyel müşterilerinin ilgisini çekebilecek şekilde hazırlarlar. Aramayı yapan kişi reklam verenin bağlantısına tıkladığında ürünün resmi satış sitesine yönlendirilir ve ürünü satın alırsa satış ortağı, yani reklam veren bundan komisyon kazanır. Kısacası ürünleri pazarlamak için kimseye dil dökmüyorsunuz, kargo, fatura, stok gibi işlere karışmıyorsunuz. Aslında ürünle ilgili hiçbir şeyden sorumlu değilsiniz. Çünkü siz, internetin gücünü kullanarak sadece ürün sahibi ile müşteri arsında köprü görevi görüyorsunuz. Bu işlemi gerçekleştirmek için Google arama motorunu kullanıyorsunuz.

Dünyada milyonlarca internet kullanıcısı var ve internet pazarlamacılığı çok hızla büyüyor. Google Aracılığı ile her gün yüzbinlerce ürün milyonlarca insana ulaşıyor. Bu ne kadar büyük bir pazar farkında mısınız?

Kaynak:http://www.affiliate.gen.tr/

Facebookta Paylaş

Kategori: Ek iş / Ek gelir imkanları, İnternetten Para Kazanmak

 

Tags: , , ,satis-ortakligi-ve-ozellikleri

 
 

 

Reklamlar

 

 

Sponsor

BÜTÇEYE GÖRE YATIRIM SEÇENEKLERİ

>